Pani Magdo, pani pierwszej to powiem... c.d.

Magda Jethon, PANI MAGDO, PANI PIERWSZEJ TO POWIEM ... CIĄG DALSZY

Wydawnictwo LAMBDA, Warszawa 2004

Doskonały ciąg dalszy doskonałej książki Magdy Jethon. Ta sama konwencja, równie zabawne anegdoty z życia znanych i lubianych, opowiedziane tak samo doskonale, jak za pierwszym razem! W liście do Autorki Anna Dymna napisała:

"Pani Magdo!!! Jaka to przyjemność pogadać z człowiekiem... niezwykła i coraz rzadsza w naszych dziwnych czasach. Wspaniale, gdy ktoś zadaje pytanie, patrzy w oczy i w dodatku słucha odpowiedzi... umie Pani otwierać serca i rozwiązywać języki, w dodatku jest wesoło i sympatycznie... Pani Magdo, Pani pierwszej to mówię! Rozmówca dymny z Krakowa."

Pani Magdo - wstęp

W zbiorze znalazło się aż osiem anegdot Mistrza, a do tego książka opatrzona została Jego odręcznym wstępem, który pozwalamy sobie zamieścić poniżej w całości:


Książka jest aktualnie trudno dostępna w powszechnym obrocie, choć od czasu do czasu pojawia się na aukcjach internetowych. Gorąco zachęcamy Was do jej odszukania i przeczytania słowami Katarzyny Korpolewskiej:

"Przeczytałam, pośmiałam się, polubiłam niektórych bohaterów anegdot, a do innych nabrałam podziwu. Jako psycholog wiem, że poczucie humoru pozwala przetrwać trudne chwile, przezwyciężyć stres, a także nabrać zdrowego dystansu do siebie i innych. Dlatego kupię tę książkę kilku sztywniakom oraz przyjaciołom, którzy potrzebują pożywki dla ducha. Podobno aniołowie latają w niebie, dlatego że potrafią różne sprawy traktować lekko. Ta książka może rozanielić."

Projekt graficzny i kodowanie - © J & J 2007 - 2022   /   Zdjęcie Jana Wołka - © Mariusz Szacho