DWOJE NA JEDNOŚLADZIE

Przedstawienie napisane przez Jana Wołka i Janusza Strobla specjalnie na 23. Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu wyreżyserował Maciej Wojtyszko, a wystąpili w nim Piotr Machalica, Justyna Szafran oraz... motor, bo - jak śpiewają bohaterowie w jednej z piosenek - Bóg lubi trójcę ;-) O samym spektaklu Jan Wołek powiedział:

"To jedna z tysięcy opowieści o Nich. O Niej i o Nim. Jedna z tysięcy opowieści o zmaganiu się płci w różnych wydaniach. Dlaczego o tym? Odpowiedź jest prosta. Kobieta i mężczyzna to już wskazanie bardzo jednoznaczne i wszelkie próby odejścia od tematu, który się sam narzuca są sprzeniewierzeniem się jedenastemu Przykazaniu Bożemu - "Nie cuduj". Więc jest to opowieść o dwojgu... Pozostało tylko znaleźć klucz do opowieści i już. Myśląc o życiu we dwoje, w relacji kobieta i mężczyzna, nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że przypomina to (mowa o modelu statystycznym) jazdę na motorze. On zawsze z przodu. Trzymający kurczowo kierownicę. Nie tracący celu i drogi z oka. Nie patrzący do tyłu. Mózg skomplikowanego urządzenia, które nadaje inercji ich tandemowi. Ona wtulona w jego plecy. Obemująca go w pasie. Zawsze z tyłu. Wpatrzona w jego kark. Dobrze balansując na zakrętach. Ich dwoje, pozostawiających za sobą jeden ślad. Czy nie macie wrażenia, że świat składa się z takich "jednośladów"?"

Premiera - marzec 2002 roku w Teatrze Kameralnym we Wrocławiu. Zapraszamy do zapoznania się z recenzjami przedstawienia:   www.teatry.art.pl


Folder z przedstawienia:

Dwoje na jednośladzie
Projekt graficzny i kodowanie - © J & J 2007 - 2017   /   Zdjęcie Jana Wołka - © Mariusz Szacho