267 z większej całości

267 Z WIĘKSZEJ CAŁOŚCI

Wydawnictwo Miejskie Posnania, Poznań 2016

Książka Jana Wołka „267 z większej całości” to kolejny już po „Zakładzie dla Normalnych” biały kruk stanowiący – tym razem zdecydowanie bogatszy – zbiór, starannie dobranych i usystematyzowanych, tekstów piosenek pisanych przez Jana Wołka przez ponad czterdzieści lat. Tom pod redakcją Krzysztofa Gajdy stanowił publikację towarzyszącą Festiwalowi słowa w piosence Frazy, który odbył się na początku listopada 2016 roku w Poznaniu. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Miejskiego Posnania i Biblioteki Raczyńskich, a dostępna jest na stronie Wydawnictwa (gdzie można także zapoznać się ze spisem treści oraz przedmową), jak również w wielu księgarniach internetowych i stacjonarnych.

W publikacji znalazły się zarówno teksty z czasów, gdy Autor był brodatym poetą z dwunastostrunową gitarą i drapieżnym głosem, jak i te późniejsze, pisane już wyłącznie dla innych wykonawców. Książka do czytania i zamyślania się; dla tych, którzy mają w duszy kamień i dla tych, którzy wciąż mają apetyt na życie. Bo zawsze można liczyć na wiersz.

„Dla niektórych będzie to podróż sentymentalna do odświeżenia znanych i lubianych piosenek, dla niektórych może być podróż w nieznane. Tom powstał jako książka do czytania, zbiór tekstów, które można traktować jak wiersze i które w tym układzie przede wszystkim jako teksty chcą mówić do odbiorcy.” - Krzysztof Gajda, redaktor książki.

Serdecznie zachęcamy do lektury!

źródło:     Wydawnictwo Miejskie Posnania
Projekt graficzny i kodowanie - © J & J 2007 - 2022   /   Zdjęcie Jana Wołka - © Mariusz Szacho